Mapa

 

Nápověda

 

Nápověda k ovládání a funkcím mapového portálu Mapa.cz

 
 • Mapové podklady

  • Základní mapa

   Zobrazuje obecný mapový podklad pro celý svět až do podrobnosti plánu měst. Na území České republiky je doplněn o kvalitnější a přesnější vrstvy (zástavby, plochy vodstva, lesů, popisy, ale i turistické prvky).

   Základní mapa

   Letecká mapa

   Téměř celý svět včetně ČR v podobě leteckých snímků. Vybraná území jsou v podrobnosti až 12cm na jeden pixel. Součástí jsou popisy generované nad mapou.

   Letecká mapa

   Terénní mapa

   Je kombinace základních mapových vrstev a stínovaného reliéfu včetně vrstevnic. Plastičnost mapy lépe udává představu o profilu terénu.

   Terénní mapa

   Vrstva cyklo

   Zapínatelná samostatná vrstva cyklostezek v ČR.

   Cyklo vrstva

   Vrstva pěších tras

   Zapínatelná samostatná vrstva turistických značených tras v ČR.

   Vrstva turistických tras
    
 • Vyhledávání

  • Vyhledávání geografických pojmů

   Zadáním místa, tj. např. názvu města či obce, ulice nebo celé adresy do hledacího boxu a potvrzením políčka "hledej" aktivujete hledací proces v rámci databáze míst a adres celého světa.

   Vyhledávání míst a adres

   V případě známého pojmu, můžete také pro urychlení vybrat vhodný název z našeptávače. Ten se automaticky generuje po zapsání prvních znaků do hledacího pole.

   Vyhledávání z našeptávače
    
 • Plánovat trasu autem

  • Plánování optimální trasy z vámi zvoleného výchozího bodu "A" do cílového bodu "B" s možností přidání dalších průjezdných míst (např. z Brna do Prahy, přes Jihlavu apod.).

   Optimální trasa se zobrazí jako červená linie nad mapou. V postranním panelu je výpis itineráře cesty. Jednotlivé navolené body trasy lze měnit nebo posouvat přímo tažením myší. Pokud je více variant tras, zobrazí se další nabídka pod políčkem "Hledat / Smazat". Postačí najet myší a potvrdit kliknutím.

   Vyhledávání optimální trasy
    
 • Měření vzdáleností a ploch

  • Měření vzdáleností

   Postupným klikáním levým tlačítkem myši zadáváte jednotlivé body měřené linie. Linii je možné editovat v uzlových bodech a přidávat nové vnitřní body. Výstup se dynamicky vypisuje v postranním panelu.

   Měření vzdáleností

   Měření ploch

   Postupným klikáním levým tlačítkem myši zadáváte jednotlivé body měřené plochy. Plochu je možné editovat v uzlových bodech a přidávat nové vnitřní body. Výstup se dynamicky vypisuje v postranním panelu.

   Měření ploch
    
 • GPS souřadnice

  • Měření polohy GPS

   Kliknutím levým tlačítkem myši určujete polohu, kde chcete měřit (odečíst) souřadnici z mapy. Můžete zadat i více bodů a body posunovat opět levým tlačítkem myši (držením). Výpis s hodnotami se zobrazuje v postranním panelu.

   Měření GPS pozic
    
 • Sdílet mapu

  • Mapu na vlastní stránku

   Zvolte vhodný mapový výřez v hlavním okně. V postranním panelu dále nadefinujte, co má být součástí mapového okna na Vaší stránce www (typ mapy, ovládací prvek apod.). Na závěr klikněte na pole Generovat kod a tento kod zkopírujte do své stránky na vhodné místo. Po uložení a obnovení (F5) bude již mapa součástí.

   Mapa na stránku (embed)
    
 •  

Mapa e-mailem

Příjemce
E-mail*:
Odesílatel
Jméno:
E-mail*:
 

Poznámka k mapě:

* Povinné údaje

Nahlásit chybu